Aparat za pripravo sladoleda

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

30. maj 2007 19:47

Res je, da moreš imteiv hladilniku pa prostor za to posodo. Sedaj, ko je zima mimo (in je malo zaloge v zamrzovalniku pošlo) kar gre, drugače je pa kar problem. Ni pa nujno, da narediš le en sladoled na dan. Skledo imam vedno v skrinji in ko naredim en sladoled, dam za naslednji sladoled skledo nazaj v skrinjo le za pribl 3 ure (ni potrebno spet 12 ur, se v tisth 20 minutah mešanja, ne segreje preveč). tasau

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jun 2007 15:07

Hm, meni po 3 urah ni bilo isto, sem probala, res pa je, da mamo rajši trši sladoled, tak, da se da dobro oblikovat v kepice. Veri

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

5. jun 2007 15:45

Sama ga potem, ko je narejen še vedno dam v skrinjo, da se še malo strdi... tasau

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jun 2007 12:12

Hja, tak znam pa tudi jaz;) Ampak za to potem ne rabim strojčka;) ne, tisti, ki sam zmrzuje, je res majka - kadar dela...:( Veri

bajsika  

član od: 20.5.2004

sporočila: 22

12. jun 2007 12:35

Sama sem imela eno tako napravo za sladoled pa mi ni bil všeč - pri vseh aparatih ( ki niso za gostilne ) je namreč potrebno posodo "zamrzniti" in potem se noter mešajo razne kreme (ponavadi je nekja receptov tudi zraven ). Ta naprava me je preveč omejevala : - samo na vsake 5-6 ur sem lahko naredila cca 1/2 litra sladoleda (potem je bilo potrebno posodo zamrzniti ) - torej nobenih nepričakovanih obiskov - samo sladoledi iz raznih mešanic v vrečki,.......... ostalo lahko pozabim Ko sem pred leti v Nemčiji kupila kuhinjskega robota, pa sem videla da se z njim da bistveno več. Tudi receptov sem zraven dobila celo knjigo. Sladoledi se delajo namreč iz : - zamrznjenega sadja ( vse kar doma ostane, jabolka, hruške, marelice,.......) - zamrznjene smetane - zamrznjenega mleka - ledenih kock ..... ..... Zamrznjenega sadja se vedno nekaj najde v skrinji, 1 kg sladoleda z okusom po želji pa pripravim v 2 minutah - omejitev je samo še naša domišljija . V Sloveniji sem podobnega robota v preteklih letih videla na sejmih pod imenom RONIC, letos pa sem na sejmu Internautica v Portorožu našla tudi tega ki sem ga kupila jaz v Nemčiji ( OSKAR Robot - prihaja pa menda iz Švice ). Ostalo o teh aparatih pa boste sami našli na internetu - eni imajo zraven tudi cene !

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti